Informatie over atletiek
Raadgeving deelname aan veldlopen
Maaltijd
Neem de laatste maaltijd voor de wedstrijd minstens 3 uur voorafgaand aan de wedstrijd en drink enkel water (geen sportdranken).
Timing
Wees minstens 75 minuten voor je individuele wedstrijd aanwezig op de wedstrijd – parcours.
Kledij
- Voldoende kledij aandoen, afhankelijk van de weersomstandigheden; trainingspak en/of sweater met lange broek, t-shirt, regenjasje (bij regen pet of muts niet vergeten).
Bij hevige regenval zijn laarzen handig om aan te doen voor de verkenning van het parcours. - Nooit opwarmen met het wedstrijdsinglet en eventuele T-shirt onder het wedstrijdsinglet. Ook wordt er niet opgewarmd met de spikes.
Pas na de opwarming en versnellingen wordt de opwarmingskledij verwisseld voor de wedstrijdsinglet (+ eventueel droge T-shirt eronder) alsook worden de eventuele natte sokken geruild voor droge sokken en de spikes (pinnekes van minstens 12mm) aangetrokken (Dus men neemt voldoende sokken en T-shirts mee + extra sweater voor na de wedstrijd). - Altijd ook minstens 5 veiligheidsspelden bij hebben voor het opspelden van de startnummer (plastieken nr geldig voor gans het sportjaar) en veldloopkaartje. De veldoopkaartjes zijn te verkrijgen bij de begeleiders.
- Douchegerief en propere kledij om na de wedstrijd te gaan douchen.
Opwarming
- Verkenning van de wedstrijdomloop (samen met de trainer tot en met Min) : wordt al stappend gedaan (eventueel op laarzen).
- Na deze verkenning wordt er gestart met de opwarming : loslopen – stretchen – versnellingen. Bijvoorkeur niet op de omloop.
- Na de opwarming : aantrekken van de wedstrijdkledij en spikes en daarboven trainingsvest en trainingsbroek (bij voorkeur met rits aan de benen).
Westrijd
- Minstens 10’ voorafgaand aan de start in de omgeving van de start aanwezig zijn.
- De juryleden zullen wel zeggen wanneer het trainingspak mag uitgetrokken worden door de melding “klaarmaken”.
Na de wedstrijd
- Zo snel mogelijk de wedstrijdsinglet en shirt uitdoen en droge warme kledij aandoen.
- Uitlopen
- Douchen
- Naar de prijsuitreiking gaan (indien er natura prijzen worden gegeven).
- Iets eten en drinken (water).
Voor deelname aan een veldloop dient men altijd een veldloopkaartje in te vullen en dit op te spelden achter de startnummer. Deze veldloopkaartjes zijn te bekomen bij de respectievelijke begeleiders.
Aan de aankomst wordt dit wedstrijdkaartje overhandigd aan de juryleden.


